Duayen foto muhabiri İncealemdaroğlu hayata veda etti

Sayısız ödülün sahibi olan ve geçirdiği beyin kanaması sonucu on gündür hastanede olan duayen foto muhabiri Yıldırım İncealemdaroğlu bugün hayata veda etti.

KRONOS 25 Haziran 2020

FOTOĞRAFLAR: YILDIRIM İNCEALEMDAROĞLU

 

Geçirdiği beyin kanaması sonucu on gündür hastanede olan duayen foto muhabiri Yıldırım İncealemdaroğlu hayata veda etti.

1959 Ankara doğumlu olan İncealemdaroğlu gazeteciliğe Hürriyet Dergi grubuna ait Tempo dergisinde 1987 yılında foto muhabiri olarak başladı. Daha sonra yine aynı yayın grubunda Elele, Playmen ve Formen dergileri için fotoğraflar çekti. Tempo dergisinde çalıştığı 1986-91 yılları arasında dergi fotoğrafları dalında dört ödül kazandı.

1990 yılında dönemin Azerbaycan Cumhurbaşkanı Ebulfeyz Elçibey’in düşüncelerini ve günlük yaşamını içeren bir foto röportaj hazırladı. Bu foto röportaj Fransız haber ajansı Sipa Press aracılığıyla tüm dünya medyasına servis edildi. Fransız Le Point, Nouvel Observatuer dergileri ile İngiliz Sunday Telegraf ve Daily Mirror gazeteleri bunlardan sadece birkaç medya kuruluşuydu.

1992 yılından itibaren Sabah Dergi grubuna bağlı Aktüel dergisinde foto muhabiri olarak çalışmaya başladı. 2000 yılına kadar Aktüel dergisinde çalışan Yıldırım İncealemdaroğlu‘nun fotoğrafları birçok uluslararası yarışmada ödül aldı.

Çalışmalarını bağımsız olarak sürdüren İncealemdaroğlu bugün hayata gözlerini yumdu. Usta foto muhabiri 26 Haziran Cuma günü saat 11.00’de Kilyos Aile Mezarlığında kılınacak cenaze namazından sonra toprağa verilecek.