‘Türkiye’de Hollanda Günlükleri’ sergide

"Türkiye’de Hollanda Günlükleri" adlı sergide Türkiye'de yaşayan Hollandalı üç sanatçının çalışmaları sergileniyor. Ankara Güler sanat galerisindeki sergi Arjen Zwart, Jeroen Paalvast ve Koenraad Marinus van Lier’in eserlerinden oluşuyor.

KRONOS 15 Eylül 2020

Hayatlarını Türkiye’de sürdüren Hollandalı sanatçıların eserlerinin yer aldığı ‘’Türkiye’de Hollanda Günlükleri’’ adlı sergi Ankara’da açıldı.

Koronavirüs pandemisi sonrası sanat organizasyonları da kesintiye uğrarken, Güler Sanat Galerisi sezonu “Türkiye’de Hollanda Günlükleri’’ adlı sergiyle açtı. Türkiye’de yaşamlarını sürdüren üç Hollandalı sanatçının eserleri Ankara’da yer alan galeride ziyaretçilerin ilgisine sunuldu. Sanatçılar Arjen Zwart, Jeroen Paalvast ve Koenraad Marinus van Lier’in eserlerinden oluşan serginin açılışını Hollanda Ankara Büyükelçisi Marjanne de Kwaasteniet yaptı.

TÜRKİYE’DEKİ YAŞAMA VE ÇALIŞMA DURUMLARINI YANSITIYOR

Ankara’da açılan ve üç çağdaş Hollandalı sanatçının eserlerini içeren sergi, Türkiye’deki yaşama ve çalışma durumlarını yansıtıyor. Arjen Zwart’ın fotoğraf ve video, Koenraad Marinus van Lier’in mozaik ve kireç taşı heykelleri, yağlı boya çalışmaları ve Jeroen Paalvast’ın çizimlerinin yer aldığı sergi, 10 Ekim’e kadar Ankara’da misafirlerini bekliyor olacak.

Fotoğraf: Arjen Zwart

Hollanda Büyükelçiliği tarafından desteklenen bu sergi, Ankara’nın ardından Uşak (16 Ekim) ve Nevşehir’de (15 Kasım) sergilenecek.